Истраживачи сарадници Одељења за молекуларну биологију ИБИСС Ања Толић и Милош Ђорђевић и др Наташа Голић, научни саветник са Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство били су гости емисије Нови дан на телевизији Н1 у оквиру промоције манифестације Ноћ истраживача 2018, где су говорили о новим истраживањима на пољу дијабетеса.

петак, 18 мај 2018 11:20

Ноћ истраживача 2018.

Пројекат Ноћи истраживача (ReFocuS 2.0, call H2020-MSCA-NIGHT-2018) којим руководи Природно-математички факултет у Нишу, а на коме је Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" део конзорцијума прихваћен је од стране Европске Комисије и следи потписивање Уговора.

Још само два дана остало је до почетка 7. Ноћи истраживача у Србији, бесплатне манифестације која има за циљ да кроз популарну науку и забаву, представи истраживаче, приближи их младима и још једном покаже како они свакодневно мењају свет на боље.

четвртак, 25 август 2016 10:09

Ноћ истраживача 2016.

И ове године Србија је део Европске ноћи истраживача која се одржава широм Европе и суседним земљама последњег петка у септембру. Овогодишња Ноћа истраживача се одржава 30. септембра од 17-22 х у Србији у 7 градова: Београд, Ниш, Крагујевац, Пирот, Пожаревац, Петница и Инђија.

ИБИСС је први пут координатор и носилац Хоризон2020 пројекта "Ноћ истраживача", финансиран од стране Европске Комисије у оквиру Марија Склодовска - Кири акције. Европска Ноћ истраживача има за циљ да приближи истраживаче широј јавност, у смислу промоције истраживача и њихових истраживања, да укаже на утицај науке у свакодневном животу, а са крајњом намером да подстакне младе људи да се упусти у истраживачке каријере. Сваке године, последњег петка у септембру, научници излазе на улице да приближе науку свим заинтересованима, од 2 до 102 године.

Булевар деспота Стефана 142
11060 Београд