четвртак, 29 април 2021 10:23

Belgrade Bioinformatics Conference - BelBI2021

Написао

Трећа по реду Belgrade BioInformatics Conference - BelBi2021 биће одржан виртуелно од 21. до 25. јуна 2021. године.

BelBI2021 је међународни догађај, који организује неколико истраживачких институција, факултета и научних друштава из Србије. Конференција покрива широк спектар различитих тема из биоинформатике, укључујући Big Data аналитику, машинско учење у анализи биолошких података, биолошке мреже, методе истраживања података и њихове примене у биологији и медицини, биоонтологије итд.

Рок за слање апстраката је 15. мај.

Више информација о конференцији могу се наћи на следећем линку: http://belbi.bg.ac.rs/

петак, 07 мај 2021 10:07

Светски дана пчела

Написао

Поводом Светског дана пчела 20. маја, учесници пројекта SERBHIWE и сарадници Одељења за генетику популација и екогенотоксикологију ИБИСС, заједно са Јованом Билом Дубаић са Биолошког факултета организоваће радионицу о значају пчела за планету Земљу.

Рад колега Одељења за неуробиологију ИБИСС, публикован у часопису Frontiers in Neuroscience (IF 3.707) је изабран од стране главног едитора prof. Luis de Lecea (Sleep and Circadian Rhythms Editor’s Pick 2021 collection) у 15 научно-најквалитетнијих радова за 2021.годину: https://www.frontiersin.org/research-topics/21519/sleep-and-circadian-rhythms-editors-pick-2021

Е-књига ових 15 изабраних радова је тренутно у продукцији.

Институт за биолошка истраживања “Синиша Станковић” – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитетa у Београду, Булевар деспота Стефана бр.142, о б а в е ш т а в а научну и стручну јавност да је Научно веће Института на XII редовној седници одржаној дана 10.03.2021. године покренуло поступак за р е и з б о р др Маје Мисиркић Марјановић, истраживача у Одељењу за неурофизиологију у научно звање научни сарадник.

Извештај о кандидату и други изборни материјал биће доступни на увид јавности радним даном од 9 до 14 часова у библиотеци Института, у року од 30 дана од дана овог обавештења.

Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" - Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду, ул. Булевар деспота Стефана бр. 142 (у даљем тексту Институт), обавештава научну и стручну јавност да је Научно веће Института на ХII редовној седници одржаној дана 10.03.2021. године, покренуло поступак за и з б о р др Бориса Новаковића, запосленог у Агенцији за заштиту животне средине Министарства заштите животне средине РС, у научно звање научни сарадник.
Извештај о кандидату и други изборни материјал биће доступни на увид јавности радним даном од 8 до 14 часова у библиотеци Института, у року од 30 дана од дана овог обавештења.

Институт за биолошка истраживања “Синиша Станковић” – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитетa у Београду, Булевар деспота Стефана бр.142, о б а в е ш т а в а научну и стручну јавност да је Научно веће Института на XII редовној седници одржаној дана 10.03.2021. године покренуло поступак за и з б о р Николе Таталовића, асистента у Одељењу за физиологију у стручно звање виши стручни сарадник.

Извештај о кандидату и други изборни материјал биће доступни на увид јавности радним даном од 9 до 14 часова у библиотеци Института, у року од 15 дана од дана овог обавештења.

Глобална академија младих, Радна група за жене у науци је објавила књигу под насловом "Motherhood in Science – How children change our academic careers" (Majčinstvo u nauci - Kako deca menjaju našu akademsku karijeru). (Мајчинство у науци - Како деца мењају нашу академску каријеру). Ова публикација осветљава изазове мајчинства у научној сфери и академској заједници, почев од радног окружења са предрасудама, културних и традиционалних очекивања, до неразвијених или непостојећих система подршке и осећаја личне кривице код родитеља који раде.

среда, 10 март 2021 10:41

Intervju sa dr Nadom Pejnović

Написао

Portal E-klinika je razgovarao sa dr Nadom Pejnović, naučnim savetnikom Odeljenja za imunologiju Instituta za biološka istraživanja “Siniša Stanković“, u kojem je govorila o citokinskoj oluji i COVID-19.

Страна 1 од 62

Булевар деспота Стефана 142