уторак, 22 октобар 2019 10:26

Одржана радионица ERA.Net RUS+ THIOREDIN Belgrade

Сарадници Одељења за Неуробиологију били су организатори радионице ERA.Net RUS+ THIOREDIN Belgrade, одржане на Институту за биолошка истраживања "Синиша Станковић" 19-20. октобра 2019.

ERA.Net RUS+ THIOREDIN је трилатерални пројекат између Летоније, Русије и Србије под називом "Development of thioredoxin reductase inhibitors towards new anti‐cancer agents" под руководством др Раивиса Жалубовскиса (Latvian Institute of Organic Synthesis), проф. Микхаила Красавина (Saint Petersburg State University) и др Милице Пешић, руководиоца Одељења за Неуробиологију ИБИСС-а. Поред учесника овог међународног пројекта, предавања у оквиру радионице одржале су колеге са Одељења за молекуларну биологију (др Мелита Видаковић) и Одељења за Неуробиологију ИБИСС-а (др Ирена Лаврња), као и гости са Института за онкологију и радиологију Србије (др Јелена Граховац), Института за медицинску и клиничку биохемију Медицинског факултета (проф. Иванка Марковић), и Института за нуклеарне науке "Винча" (др Милан Сенћански).

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд