понедељак, 03 фебруар 2020 15:16

Почетак пројекта "A multidisciplinary approach to prevention of multimorbidity in post-conflict Serbia“

На Институту за биолошка истраживања "Синиша Станковић" је од 30. до 31. 1. 2020. године одржан дводневни радни састанак који је обележио почетак пројекта под називом "A multidisciplinary approach to prevention of multimorbidity in post-conflict Serbia“, број пројекта X/164294.

Главни циље пројекта је да истражи питање мултиморбидитета у Србији, као и могуће узрочно-последичне везе са евентуалним загађењем животне средине и одређеним социо-економским факторима у Србији. Пројекат представља вид билатералне сарадње између Велике Британије и Србије, и обухвата велики број партнерских организација, почев од Института за биолошка истраживања "Синиша Станковић", Института за јавно здравље "Милан Јовановић Батут“, Агенције за заштиту животне средине, Института за друштвене науке, Института за медицинску биостатистику Медицинског факултета, до Министартсва здравља Републике Србије. Подршку пројекту пружа и Светска здравствена организација, односно регионална канцеларија. Пројектом са српске стране руководи др Александра Младеновић Ђорђевић. Партнери из УК су Универзитет у Шефилду и HELSI-Healthy Lifespan Institute. На првом састанку је формирана радна група са представницима свих партнерских институција и која има задатак да обезбеди несметано функционисање пројекта и правовремено испуњавање циљева, и донешене су прве одреднице и одређене активности у том смеру. Предвиђено је да пројекат траје 18 месеци.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд