petak, 18 maj 2018 08:12

Obeležen Dan fascinacije biljkama

U subotu, 12. maja 2018. obeležen je međunarodni Dan fascinacije biljkama u Kulturnom centru Grad, koji je ove godine organizovan uz podršku Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“.

Tokom celog dana organizatori su se družili sa posetiocima i kroz različite aktivnosti ukazali na značaj biljaka. Prepodne su održane tri radionice na kojima su aktivno učestvovala deca predškolskog i školskog uzrasta. Poslepodne je proteklo u zabavnim aktivnostima: menjaža pelcera i pravljenje različitih tipova vertikalne bašte. Istraživači Odeljenja za fiziologiju biljaka su sa svojom ekipom „Mirođije“ pokazale pravi timski rad i izuzetnu kreativnost prilikom izrade vertikalne bašte. Posetioci su takođe imali priliku da slušaju veoma zanimljiva predavanja i da pogledaju izložbu fotografija „Priroda i društvo“ autorke Branislave Brandić. Veče je bilo posvećeno muzici i nastupu elektro bluz dua „Ljubičice“.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd