петак, 20 јануар 2023 14:20

Добитниk наградe Фондације "Горан Љубијанкић" за 2022. годину

Др Данијела Пауновић, научни сарадник Одељења за физиологију биљака нашег института једна је од овогодишњих добитника награде Фондације "Горан Љубијанкић" која се додељује за најбоље докторске дисертације и мастер радове из области молекуларне биологије одбрањене у претходној години.

4Др Данијела Пауновић је добила награду за докторску дисертацију под називом "Идентификација АГП гена кичице (Centaurium erythraea, Gentianaceae) и праћење њихове експресије у одговору на механичке повреде биљног ткива in vitro" под менторством др Милана Драгићевића, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитета у Београду и др Иване Драгићевић, Универзитет у Београду - Биолошки факултет.

Свечана додела награда ће бити одржана 30. јануара у 13 часова у библиотеци Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд