уторак, 24 октобар 2017 13:27

VII Kонгрес Друштва за неуронауке Србије

Друштво за неуронауке Србије у сарадњи са Српском академијом наука и уметности, организује VII Kонгрес са међународним учешћем. Радни део Kонгреса одржава се у свечаној Сали САНУ 26. и 27. октобра, 2017 године. Публика ће имати прилике да чује 28 истакнутих предавача из земље и иностранстваи предавања из области: транслациона истраживања у неуродегенеративним болестима, неуроинфламација, интеракција централног нервног система и периферије, контрола понашања, пластичност нервног система.

posterA3 DNS
Велики број младих истраживача такође ће имати прилику да презентује своја истраживања. У оквиру Kонгреса, Студентска Секција Друштва организује предавања и радионице у канцеларији за младе “Гнездо” (Београђанка), под називом ''Синаптогенеза''. Програм је доступан на https://sites.google.com/view/srneurosociety/home

Организатори скупа су Друштво за неуронауке Србије, као и Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Биолошки факултет, Медицински факултет, Институт за нуклеарне науке Винча, Институт за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, Универзитета у Београду. Скуп је акредитован код Здравственог Савета Републике Србије и подржан од стране Министарства просвете науке и технолошког развоја Републике Србије и International Brain Research Organization.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд