петак, 02 јун 2023 14:44

Програм обуке о природним производима и открићу нових лекова

У библиотеци Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду, 24-25. маја, 2023 године, одржан је Програм обуке о природним производима и открићу нових лекова.

На конференцији је учествовало приближно сто научника, професора и истраживача из Кине, Србије, Словеније, Северне Македоније, Босне и Херцеговине, Црне Горе, Албаније и Грчке. Гђа Shi Yi и г. Li Rui, из Амбасаде Народне Републике Кине у Србији, су се такође придружили конференцији. Одржано је 26 предавања о различитим биолошким активностима природних производа и њиховој примени у фармацији и медицини, дизајну лекова, функционалној храни, као и политике и искуства о преношењу достигнућа, трансформацији и истраживања.

Организација програма обуке:

Заступник
The Training Project of the Alliance of International Science Organizations (ANSO)

Коорганизатори
Shanghai Institute of Materia Medica, Chinese Academy of Sciences (SIMM)
Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију (ИБИСС), Универзитет у Београду
China-Serbia Natural Products and Drug Discovery "Belt and Road" Joint Laboratory

Ко-спонзори:
Министарство науке, технолошког развоја и иновација (НИТРА)
State Key Laboratory of Drug Research, Shanghai Institute of Materia Medica, Chinese Academy of Sciences
Панбалканска алијанса за природне производе и откриће нових лекова (PANDA)

Програм обуке