петак, 16 јун 2023 09:19

Посета биотехнолошких инкубатора и база у Кини

На позив Шангајског института Materia Medica (SIMM), директор и заменик директора ИБИСС-а, др Мирјана Михаиловић и др Момир Пауновић, заједно са помоћником министра науке, технолошког развоја и иновација, др Марина Соковић, уз пратњу техничког секретара PANDA-е, Нађа Хаџимуртовић, посетили су бројне биотехнолошке инкубаторе и базе у Кини.

Током посете преговарано је о даљем развоју сарадње између Србије и Кине, као и о даљем раду заједничке лабораторије „Један појас, један пут" ("One Belt and One Road" Joint Laboratory).

Посећени институти:

Shanghai Institute of Materi Medica (SIMM), Chinese Academy of Sciences (CAS)

Chinese National Compound Library (CNCL), CAS

Shanhai Chengshen Botanical Garden, CAS

Suzhou Institute of Drug Innovation (SUSIMM), SIMM, CAS

Wuhan Institute of Industrial Innovation and Development (WHIIID)

Zhongshan Tsuihang New District and Zhongshan Institute for Drug Discovery (ZIDD), SIMM, CAS

Bohai Rim Drug Advanced Research Institute For Drug Discovery, Shandong Laboratory of Yentai Drug Disovery (BARIDD), SIMM, CAS

Др Марина Соковић је била једна од гостију која је отворила 15. Конгрес о био-индустрији у Кини и ANSO Научни форум о биотехнологију: Покретање решења за висококвалитетни и одрживи развој, где је такође, одржала предавање под називом: Bio-based Solution for Safety and Sustainable Development.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд