среда, 05 јул 2023 12:40

Изабрани најбољи предлози за зелену транзицију српске привреде

Уз подршку Делегације ЕУ у Србији, Програм Уједињених нација за развој (УНДП) и Министарство заштите животне средине одабрали су најбоље предлоге пројеката који су пристигли као одговор на Изазов за иновативна решења за зелену транзицију српске привреде.

Одобрена су два пројекта истраживача ИБИСС-а у оквиру Јавног позива "ЕУ за Зелену агенду у Србији".

Пројекат "Пут до успешне декарбонизације уз касетне зелене кровове" изабран је за учешће у Акцелератору декарбонизације и зелене индустрије 2023. Главни подносилац пројекта је фирма Green decor из Београда, у партнерству са Институтом. Координатор активности које спроводи ИБИСС је др Љиљана Тубић, Одељење за физиологију биљака.

Други пројекта "Биомаса за енергију и биодиверзитет (B4EB)" изабран је за учешће у Акцелератору циркуларне економије 2023. Главни подносилац је фирма DEA LOYALTY D.O.O. у парнерству са Институтом, Факултет за физичку хемију и Машински факултет. Координатор активности које спроводи ИБИСС је др Маја Раковић, Одељење за хидроекологију и заштиту вода.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд