среда, 20 септембар 2023 08:43

Отворена врата ИБИСС-а

Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" је и ове године отворио врата својих лабораторија за заинтересоване средњошколце, заљубљенике у биологију.

У сусрет Европској ноћи истраживача, у петак 15. септембра, дочекали смо и угостили укупно 35 ученика посебно мотивисаних да се баве биолошким наукама. Међу њима су били такмичари из XИИИ београдске гимназије, ученици специјалног одељења за биологију и хемију ВИИИ београдске гимназије и ученици програма Интернационалне дипломе X гимназије "Михајло Пупин".

Након што су чули најважније чињенице о Институту, будуће младе колегинице и колеге су имали прилику да завире у лабораторије четири Одељења и да из прве руке сазнају све о актуелним истраживањима.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд