• promocija-nauke
  • laboratorije-07
  • panorama
utorak, 14 septembar 2021 08:50

Radionica Mesenchymal stem cells (MSC) for the treatment of inflammatory diseases – practical approach

U okviru projekta Treatment of type 1 diabetes with mesenchymal stem cells isolated from hair follicles - T1DmCell, Programa saradnje srpske nauke sa dijasporom, Fonda za nauku Republike Srbije biće održana radionica Mesenchymal stem cells (MSC) for the treatment of inflammatory diseases – practical approach.

Radionica će biti održana od 18. do 19. oktobra 2021. u biblioteci IBISS-a.

Učestvuju: dr Ivana Stojanović, dr Vuk Savković (Clinic and Policlinic for Oral, Jaw and Plastic Face Surgery, University Clinic Leipzig – MKGP, partner iz Dijaspore), Dragica Gajić, dr Tamara Saksida, dr Ivan Koprivica, Natalija Jonić i gosti dr Slavko Mojsilović sa Instituta za medicinska istraživanja, Beograd i Dragana Miloradović sa Fakulteta medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu.

Predavanja u okviru radionice približiće učesnicima biologiju mezenhimskih matičnih ćelija i njihov potencijal u lečenju bolesti. Kao novitet u proučavanju mezenhimskih matičnih ćelija biće praktično prikazana izolacija ovih ćelija iz korena dlake. Ovaj potpuno neinvazivni pristup u izolaciji ćelija ima veliki potencijal za buduća klinička istraživanja.

U biblioteci IBISS-a prisustvovaće samo registrovani učesnici, a svi zainteresovani, neregistrovani učesnici moći će da prate radionicu preko Zoom-linka koji će biti objavljen na sajtu IBISS-a sedam dana pre održavanja radionice kao i na Facebook stranici Mezenhimske matične ćelije.

Program radionice

Bulevar despota Stefana 142