petak, 02 jun 2023 14:29

Program obuke o prirodnim proizvodima i otkriću novih lekova

U biblioteci Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu, 24-25. maja, 2023 godine, održan je Program obuke o prirodnim proizvodima i otkriću novih lekova.

Na konferenciji je učestvovalo približno sto naučnika, profesora i istraživača iz Kine, Srbije, Slovenije, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Albanije i Grčke. Gđa Shi Yi i g. Li Rui, iz Ambasade Narodne Republike Kine u Srbiji, su se takođe pridružili konferenciji. Održano je 26 predavanja o različitim biološkim aktivnostima prirodnih proizvoda i njihovoj primeni u farmaciji i medicini, dizajnu lekova, funkcionalnoj hrani, kao i politike i iskustva o prenošenju dostignuća, transformaciji i istraživanja.

Organizacija programa obuke:

Zastupnik
The Training Project of the Alliance of International Science Organizations (ANSO)

Koorganizatori
Shanghai Institute of Materia Medica, Chinese Academy of Sciences (SIMM)
Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju (IBISS), Univerzitet u Beogradu
China-Serbia Natural Products and Drug Discovery "Belt and Road" Joint Laboratory

Ko-sponzori:
Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija (NITRA)
State Key Laboratory of Drug Research, Shanghai Institute of Materia Medica, Chinese Academy of Sciences
Panbalkanska alijansa za prirodne proizvode i otkriće novih lekova (PANDA)

Program obuke