četvrtak, 18 novembar 2021 08:17

100 godina od rođenja akademika Vladimira Pantića

U sredu, 17. novembra, u svečanoj Sali SANU održan je svečani skup povodom obeležavanja 100 godina od rođenja akademika Vladimira Pantića.

Akademik Vladimir Pantić je početkom 60-ih godina osnovao Odeljenje za citologiju i emrbiologiju Instituta za biološka istraživanja "Siniša Stanković" i bio njen višegodišnji rukovodilac. Dao je neprocenjiv doprinos razvoju fundamentalnih i primenjenih istraživanja iz oblasti biomedicine-endokrinologije, citologije i neuroendokrinologije.

Na skupu su govorili akademik Vladimir Stevanović, sekretar Odeljenja hemijskih i bioloških nauka SANU, prof. dr Milorad Mirilović, dekan Fakulteta veterinarske medicine Univerzitetu u Beogradu, naučni savetnik prof. dr Dušan Gledić, dr Mirjana Mihailović, direktorka Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, i naučni savetnik dr Milka Sekulić.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd