četvrtak, 30 decembar 2021 09:34

Nacionalna stipendija za najbolje mlade naučnice za dr Mariju Ivanov

Dr Marija Ivanov, naučni saradnik na Odeljenju za fiziologiju biljaka IBISS, jedna je od tri ovogodišnje dobitnice nacionalne stipendije za najbolje mlade naučnice u okviru programa "Za žene u nauci", koji se realizuje u okviru svetski poznatog programa Loreal UNESKO (L’Oréal – UNESCO For Women in Science).

Pored Marije stipendije su dobile dr Snežana Papović, docent na Katedri za Analitičku hemiju, Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine, Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu i Tijana Šušteršič, student doktorskih studija na Fakultetu inženjerskih nauka, Univerziteta u Kragujevcu.

Stipendije u vrednosti od po pet hiljada evra namenjene su realizaciji njihovih značajnih naučnih istraživanja koja će biti sprovedena u Srbiji.

Marija Ivanov Zene u nauci 01

Bulevar despota Stefana 142