petak, 20 januar 2023 14:10

Dobitnik nagrade fondacije "Goran Ljubijankić" za 2022. godinu

Dr Danijela Paunović, naučni saradnik Odeljenja za fiziologiju biljaka našeg instituta jedna je od ovogodišnjih dobitnika nagrade Fondacije "Goran Ljubijankić" koja se dodeljuje za najbolje doktorske disertacije i master radove iz oblasti molekularne biologije odbranjene u prethodnoj godini.

4Dr Danijela Paunović je dobila nagradu za doktorsku disertaciju pod nazivom "Identifikacija AGP gena kičice (Centaurium erythraea, Gentianaceae) i praćenje njihove ekspresije u odgovoru na mehaničke povrede biljnog tkiva in vitro" pod mentorstvom dr Milana Dragićevića, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu i dr Ivane Dragićević, Univerzitet u Beogradu - Biološki fakultet.

Svečana dodela nagrada će biti održana 30. januara u 13 časova u biblioteci Instituta za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd