petak, 16 jun 2023 09:08

Poseta biotehnoloških inkubatora i baza u Kini

Na poziv Šangajskog instituta Materia Medica (SIMM), direktor i zamenik direktora IBISS-a, dr Mirjana Mihailović i dr Momir Paunović, zajedno sa pomoćnikom ministra nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, dr Marina Soković, uz pratnju tehničkog sekretara PANDA-e, Nađa Hadžimurtović, posetili su brojne biotehnološke inkubatore i baze u Kini.

Tokom posete pregovarano je o daljem razvoju saradnje između Srbije i Kine, kao i o daljem radu zajedničke laboratorije „Jedan pojas, jedan put“ ("One Belt and One Road" Joint Laboratory).

Posećeni instituti:

Shanghai Institute of Materi Medica (SIMM), Chinese Academy of Sciences (CAS)

Chinese National Compound Library (CNCL), CAS

Shanhai Chengshen Botanical Garden, CAS

Suzhou Institute of Drug Innovation (SUSIMM), SIMM, CAS

Wuhan Institute of Industrial Innovation and Development (WHIIID)

Zhongshan Tsuihang New District and Zhongshan Institute for Drug Discovery (ZIDD), SIMM, CAS

Bohai Rim Drug Advanced Research Institute For Drug Discovery, Shandong Laboratory of Yentai Drug Disovery (BARIDD), SIMM, CAS

Dr Marina Soković je bila jedna od gostiju koja je otvorila 15. Kongres o bio-industriji u Kini i ANSO Naučni forum o biotehnologiju: Pokretanje rešenja za visokokvalitetni i održivi razvoj, gde je takođe, održala predavanje pod nazivom: Bio-based Solution for Safety and Sustainable Development.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd