ponedeljak, 25 septembar 2023 10:03

Učesnici projekta bilateralne saradnje između Republike Srbije i Narodne Republike Kine posetili su IBISS

Uzajamne posete učesnika projekta „Ispitivanje dodataka stroncijum karbonata i stroncijum fluorida u kalcijum silikatne dentalne cemente: fizičko-hemijska i biološka karakterizacija (STROCE)“ realizovane su tokom 2023. godine.

Među učesnicima projekta je saradnik IBISS-a Ana Despotović, istraživač saradnik Odeljenja za neurofiziologiju. Predstavnici istraživačke grupe Medicinskog fakulteta Fuđijan Univerziteta, prof. dr Cai Zhiyu, doc. dr Chen Shuai i doc. dr Hu Jia zajedno sa doc. dr Sanjom Milutinović-Smiljanić sa Stomatološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu su posetili IBISS. Ovom prilikom su kolegama iz Kine predstavljeni istraživački kapaciteti Instituta i razmatrane su mogućnosti proširenja saradnje.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd