četvrtak, 20 jun 2019 12:10

Proslava Dana Dunava 2019

Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ učestvovao je u proslavi "Dana Dunava", sa prikazom Četvrtog zajedničkog istraživanja reke Dunav. Tradicionalno 29. juna 14 podunavskih zemalja zajedno slavi jednu od najvećih evropskih rečnih sistema, uključujući i ljude i živi svet koji su vezani za nju. Svake godine organizuje se oko 200 događaja širom sliva, u danima oko "Dana Dunava".

Pošto je ova proslava okrenuta, pre svega, mladim generacijama, ove godine "Dan Dunava" je obeležen 15. juna, zbog završetka školske godine u Srbiji.

Proslava Dana Dunava pokrenuta je pre 15 godina na inicijativu međunarodne komisije za zaštitu reke Dunav (ICPDR). Cilj ove manifestacije je podizanje svesti o neophodnosti očuvanja Dunava kao jedne od najlepših evropskih reka, isticanja značaja Dunava za ljude koji žive u njegovom slivu, a i istovremeno je i apel na racionalniju upotrebu vodnih resursa.

Opširnije na: http://www.rdvode.gov.rs/aktuelno.php

Bulevar despota Stefana 142