Cart

Дан института 2020

четвртак, 11 јун 2020
Дан института 2020 - Институт за биолошка истраживања “Синиша Станковић” – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитета у Београду, 31. маја 2020. године обележава 73 године рада и постојања. Имајући у виду здравствене ризике изазване пандемијом корона вирусом SARS-Cov-2 у свету и епидемијом у Србији, ове ће године Дан Института бити обележен промоцијом истраживача који су у протеклој години докторирали и традиционалним научним програмом, али без уобичајене прославе за званице и запослене. Научни програм обележавања Дана Института биће представљен предавањима истраживача из научноистраживачких организација са којима ИБИСС најближе сарађује: Биолошки факултет Универзитета у Београду (др Тијана Вучић), Институт за медицинска истраживања - Институт од националног значаја за Републику Србију (др Христина Обрадовић), Институт за молекуларну генетику и генетичко инжењерство (др Светлана Соковић Бајић), Институт за примену нуклеарне енергије (др Жанка Бојић-Трбојевић) и Институт за нуклеарне науке "Винча"(др Александра Станковић), као и предавањима два сарадника ИБИСС-а (др Александра Јанковић и др Слободан Давидовић). Предавања ће бити доступна преко онлајн платформе, а приступ ће бити омогућен и на овој страници сајта ИБИСС-а.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд