ponedeljak, 12 septembar 2022 12:22

Otvorena vrata u okviru 13. Noći istraživača

U iščekivanju Noći istraživača, Institut za biološka istraživanja "Siniša Stanković" – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu, je i ove godine, 09. septembra otvorio vrata osnovnoškolcima zainteresovanim za istraživački rad u biologiji.

Istraživači Odeljenja za genetiku populacija i ekogenotoksikologiju, hidroekologiju i zaštitu voda, evolucionu biologiju i fiziologiju biljaka su ovom prilikom predstavili teme svojih istraživanja, model sisteme na kojima rade kao i naučnu metodologiju koju koriste. Najmlađi su mogli i da kroz kreativnu radionicu nauče kako da od recikliranih materijala naprave hranilice za ptice, koje će ove zime sigurno ugostiti brojne pernate sugrađane.

Institut za biološka istraživanja "Siniša Stanković" aktivno učestvuje u promociji nauke i organizuje Noć istraživača u Beogradu, Pančevu i Inđiji sada već duže od jedne decenije.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd