Ове године се Европска ноћ истраживача у Србији организује по тринаести пут. ИБИСС тим је у име пројекта ReFocuS Art за Вас одабрао прегршт важних тема из различитих области науке и уметности које ће истраживачи и уметници представити у Београду, Инђији и Панчеву.

среда, 28 септембар 2022 10:48

Шетње у Ноћи истраживача

Ове године екипа Ноћи истраживача организује једну нову активност - шетње које полазе из Студентског парка 30. септембра ове године.

Интеренет магазин City Magazine разговарао је са др Ањом Толић, научним сарадником Одељења за молекуларну биологију Института за биолошка истраживања "Синиша Станковић" о 13. Европској ноћи страживача, која че бити обележена у неколико градова Србије у петак 30. септембра и суботу 1. откобра 2022. године.

У ишчекивању Ноћи истраживача, Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду, је и ове године, 09. септембра отворио врата основношколцима заинтересованим за истраживачки рад у биологији.

петак, 24 септембар 2021 13:00

ИБИСС у Ноћи истраживача

И ове године, као и многих претходних, наш ИБИСС ће организовати програм за Европску ноћ истраживача. Сарадници начег Института ће, сада већ традиционално, учествовати у програму који ће бити представљен у BIG Fashion центру на Карабурми у суботу, 25. септембар 2021. од 16:00 до 21:00.

Дођите да нас подржите, поведите и ваше најмлађе да уживају у чарима науке и понешто науче и, наравно, водите рачуна о прописаним безбедносним мерама

У оквиру промотивне недеље овогодишњег издања манифестације Ноћ истраживача организује се онлајн трибина под називом "Куда (може да) иде овај свет", посвећена климатским променама.

Трибина ће се одржати у четвртак 26. 11. 2020. од 18.00 до 19.30 преко ZOOM платформе и биће емитована уживо на Facebook-каналу Ноћ истраживача (https://www.facebook.com/events/4727470807908788). Уколико желите да пратите разговор и постављате питања директно преко ZOOM платформе потребно је да се пријавите овде.

понедељак, 26 октобар 2020 13:29

ReFocuS 3.0

Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" је заједно са Природно-математичким факултетом из Ниша, Заводом за заштиту споменика културе из Крагујевца и Центром за промоцију науке поново један од организатора Европске ноћи истраживача у Србији. Пројекат ReFocuS 3.0 је финансиран од стране Европске Комисије, у оквиру акције "Марија Склодовска-Кири", програм Horizon 2020, и траје годину дана.

петак, 27 септембар 2019 08:13

Вечерас 10. Ноћ истраживача

Вечерас, 27. 9. у 16.00 у Француском институту свечано се отвара Ноћ истраживача. Ове године Европска ноћ истраживача се у Србији организује десети пут, а ИБИСС је скоро од почетка био један од организатора.

У оквиру пројекта ReFocuS 2.0 тим ИБИСС-а организује Европску ноћ истраживача у Београду, Инђији и Панчеву. Припремљен је прегршт занимљивог и узбудљивог научног садржаја првенствено за децу школског узраста, али и за оне искусније.

уторак, 17 септембар 2019 11:28

Загревање за Ноћ истраживача

Загревање (и смрзавање) за Ноћ истраживача почиње! Ватра и лед, интерактивна научно-забавна радионица, очекује најмлађе радозналце у петак, 20. септембра 2019. од 17.00 до 20.00 часова у тржном центру БИГ ФАСХИОН у Београду.

четвртак, 05 септембар 2019 07:29

Јубиларна 10. Ноћ истраживача

Европска Ноћ истраживача одржаће се у Србији по јубиларни, десети пут, 27. 9. 2019. Тим поводом 3. септембра одржана је национална конференција за новинаре где су најављене теме на које ће истраживачи покушати да одговоре из перспективе науке којом се баве.

Истраживачи сарадници Одељења за молекуларну биологију ИБИСС Ања Толић и Милош Ђорђевић и др Наташа Голић, научни саветник са Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство били су гости емисије Нови дан на телевизији Н1 у оквиру промоције манифестације Ноћ истраживача 2018, где су говорили о новим истраживањима на пољу дијабетеса.

петак, 18 мај 2018 11:20

Ноћ истраживача 2018.

Пројекат Ноћи истраживача (ReFocuS 2.0, call H2020-MSCA-NIGHT-2018) којим руководи Природно-математички факултет у Нишу, а на коме је Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" део конзорцијума прихваћен је од стране Европске Комисије и следи потписивање Уговора.

Још само два дана остало је до почетка 7. Ноћи истраживача у Србији, бесплатне манифестације која има за циљ да кроз популарну науку и забаву, представи истраживаче, приближи их младима и још једном покаже како они свакодневно мењају свет на боље.

четвртак, 25 август 2016 10:09

Ноћ истраживача 2016.

И ове године Србија је део Европске ноћи истраживача која се одржава широм Европе и суседним земљама последњег петка у септембру. Овогодишња Ноћа истраживача се одржава 30. септембра од 17-22 х у Србији у 7 градова: Београд, Ниш, Крагујевац, Пирот, Пожаревац, Петница и Инђија.

ИБИСС је први пут координатор и носилац Хоризон2020 пројекта "Ноћ истраживача", финансиран од стране Европске Комисије у оквиру Марија Склодовска - Кири акције. Европска Ноћ истраживача има за циљ да приближи истраживаче широј јавност, у смислу промоције истраживача и њихових истраживања, да укаже на утицај науке у свакодневном животу, а са крајњом намером да подстакне младе људи да се упусти у истраживачке каријере. Сваке године, последњег петка у септембру, научници излазе на улице да приближе науку свим заинтересованима, од 2 до 102 године.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд