Софија Игњатовић

Софија Игњатовић је основне академске студије на Биолошком факултету Универзитета у Београду завршила 2022. године, са просечном оценом 9,00. Исте године је уписала мастер академске студије, на смеру Експериментална биомедицина, а експериментални део мастер рада је одрадила у Групи за генску регулацију у туморима на Институту за молекуларну генетику и генетичко инжењерство. Мастер рад, под називом ,,Анализа експресије транскрипта PHF19-207 у ћелијским линијама карцинома колона“, одбранила је септембра 2023. године и тиме успешно завршила мастер академске студије са просечном оценом 9,83. Докторске академске студије уписала је у октобру 2023. године, на смеру Молекуларна биомедицина, а потом стекла звање истраживач приправник. У децембру 2023. године се запослила на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ на Одељењу за биохемију где ће одрадити своју докторску дисертацију. Докторска теза ће бити одрађена у оквиру STRIMHealth пројекта (HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-02-01, бр. пројекта: 101159400) и имаће за циљ откривање нових неинвазивних биомаркера, као и потенцијалних лекова у борби против болести неалкохолне масне јетре.