др Владимир Ајџановић

Докторат биолошких наука (просечна оцена на докторским студијама 10/10), Биолошки факултет, Универзитет у Београду, 2009.

Докторске студије (смер Анимална и хумана физиологија, модул Експериментална ендокринологија) уписане на Биолошком факултету Универзитета у Београду, школске 2006. /2007.

Школа резервних официра (атомско-биолошко-хемијска одбрана, АБХО), Војна академија Београд – Крушевац, 2004.

Основне студије, Молекуларна биологија и физиологија (смер Експериментална биомедицина) (просечна оцена на основним студијама 9.34/10), Биолошки факултет, Универзитет у Београду, 2003.

Истраживања др Владимира Ајџановића, научног саветника, су позиционирана унутар три координате, и то феноменологије старења, коришћења експерименталних пацовских модела оба пола и примене синтетских стероида или полифенола природног порекла као потенцијалних терапеутика различитих симптома старења. У опсегу од ћелијске морфофизиологије до нивоа ендокриног система је дефинисан контекст елаборације третманима изазваних ефеката. Хипофизно-адренокортикални систем и простата старих мужјака, након примене биоактива биљног порекла, су у фокусу његовог истраживачког интересовања. Др Ајџановић превасходно примењује структурални приступ, што подразумева коришћење метода модерне аналитичке и квантитативне хистологије, те микроскопске анатомије, у свом раду. Такође, иновативна, утемељена и аргументована становишта карактеришу његове теоријске радове у пољу биомедицинских наука. Напослетку, креативна мисија др Владимира Ајџановића подразумева напоре уложене у циљу приближавања науке и философије, при чему он посебну пажњу посвећује неговању језика философије у научном писању.

У Кантовском маниру, др Ајџановић је целу своју досадашњу истраживачку каријеру провео на Одељењу за цитологију, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију (ИБИСС), Универзитет у Београду. Аутор је или коаутор преко 80 научних радова објављених у рецензираним међународним часописима. Др Владимир Ајџановић је члан Српског друштва за митохондријалну и слободно-радикалску физиологију, Друштва физиолога Србије и Српског лекарског друштва.