Драгана Влаховић

Драгана Влаховић је студент докторских академских студија на Биолошком факултету Универзитета у Београду. Од децембра 2023. године запослена је као истраживач приправник у Одељењу за цитологију Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Института од националног значаја за Републику Србију. Главне области њених истраживања су експериментална ендокринологија и хистологија, при чему користи моделе природно старих пацова оба пола. Тренутно се бави испитивањем ефеката лираглутида и физичког вежбања на хипофизно-тироидну осу, скелетне мишиће и метаболички статус у анималном моделу менопаузе и андропаузе.

Члан је организационог одбора 4. Регионалног симпозијума младих ендокринолога 2024.

ОБРАЗОВАЊЕ

2023 – Студент докторских академских студија, модул Физиологија, подмодул Анимална и хумана физиологија Биолошки факултет Универзитета у Београду
2023. Мастер биолог, модул Експериментална физиологија животиња и човека, Биолошки факултет Универзитета у Београду
Мастер теза: „Утицај биофлавоноида ериоцитрина на метаболизам холестерола и експресију холестерол 7α-хидроксилазе у јетри старих пацова“, ментори: др Бранка Шошић-Јурјевић, научни саветник ИБИСС и др Небојша Јаснић, ванредни професор Биолошког факултета