Ивона Гиздовић

Ивона Гиздовић, истраживач приправник, студент је докторских академских студија на Биолошком факултету Универзитета у Београду. Од децембра 2023. године запослена је у Одељењу за цитологију, Института за биолошка истраживања ,,Синиша Станковић'' – Института од националног значаја за Републику Србију (ИБИСС). Њен научно-истраживачки рад усмерен је ка хистологији и експерименталној ендокринологији, коришћењем модела природно старих пацова оба пола. Предмет њеног тренутног истраживања је утицај лираглутида и физичког вежбања на ендокрине осе, са посебним освртом на хипоталамо-хипофизно-адреналну осу у анималном моделу андропаузе и менопаузе. Члан је организационог одбора 4. Регионалног симпозијума младих ендокринолога 2024.

ОБРАЗОВАЊЕ

2023 – Студент докторских академских студија, модул Физиологија, подмодул Анимална и хумана физиологија, Биолошки факултет Универзитета у Београду
2023. Мастер биолог, модул Експериментална биомедицина, Биолошки факултет Универзитета у Београду
Мастер теза: ,,Утицај биофлавоноида ериоцитрина на хипофизно-адренални систем старих пацова – морфофункцијска студија'' , ментори: др Светлана Трифуновић, научни саветник ИБИСС и др Ива Лакић, доцент Биолошког факултета