Ана Кијановић

Ана Кијановић је рођена у Београду 1994. године, где је завршила основну и средњу школу. Након тога је уписала 2013. године Биолошки факултет у Београду, смер Општа биологија, који је завршила 2017. године. Мастер студије је завршила 2018. У току мастер студија је радила 4 месеца као наставница биологије у Основној школи „Кнез Сима Марковић“ у Барајеву. Докторске студије на Биолошком факултету у Београду уписала је 2018. године, на катедри за Зоологију. Од марта 2019. запослена је у Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“. Тренутно је у звању истраживача сарадника на Одељењу за Еволуциону биологију. Већи део њене тезе обухвата истраживање водоземаца, посебно се фокусирајући на њихову способност да се прилагоде климатским променама и последицама климатских промена на њихову животну историју и морфолошке особине. У својој тези, Ана истражује ефекте исушивања станишта на животну историју, морфолошке и физиолошке особине жутотрбог мукача кроз различите експерименте исушивања.