др Јелена Ћоровић

1. Радно искуство
• 2020 - данас: Научни сарадник, Одељење за еволуциону биологију, Институт за биолошка истраживања “Синиша Станковић”, Универзитет у Београду
• 2017 - 2020: Истраживач сарадник, Одељење за еволуциону биологију, Институт за биолошка истраживања “Синиша Станковић”, Универзитет у Београду
• 2014 - 2017: Истраживач приправник, Одељење за еволуциону биологију, Институт за биолошка истраживања “Синиша Станковић”, Универзитет у Београду

2. Образовање
• 2020: Доктор биолошких наука, Универзитет у Београду, Биолошки факултет
• 2012: Мастер екологије и заштите животне средине, Универзитет у Београду, Биолошки факултет
• 2006 - 2010: Основне студије на смеру Биологија, Универзитет у Београду, Биолошки факултет

3. Додатно истраживачко искуство
• Научно и стручно усавршавање на CIBIO институту – Истраживачки центар за биодиверзитет и генетичке ресурсе, Универзитет у Порту, Португал. У периоду од 01.09. до 30.09.2023. је учествовала на пројекту под називом "Assessing the indirect effect of pesticides at individual level with lizards in mesocosms" финансираном од стране COST акције PERIAMAR (CA18221 – PEsticide RIsk AssessMent for Amphibians and Reptiles).
• “Conservation status and threats of westernmost populations of the meadow lizard (Darevskia praticola)”, вођа пројекта финансираног од стране SEH – Societas Europaea Herpetologica, Grant in Herpetology 2014.
• Мониторинг водоземаца и гмизаваца Специјалног резервата природе "Увац"
• Мониторинг текуница у Специјалном резервату природе "Тителски брег"

4. Професионално ангажовање
• Процена статуса угрожености за IUCN Црвену листу – IUCN Red List Assessment status of Darevskia praticola, 2022.
• Члан локалног организационог комитета – 21. Европски херпетолошки конгрес, Београд, Србија 5-9. септембар 2022.
• Чланство у научним телима – Српско биолошко друштво; SEH – Societas Europaea Herpetologica – Европско херпетолошко друштво
• Рецензија радова за часописе – Amphibia-Reptilia, Ecologia Balkanica, Ecologica Montenegrina, Herpetozoa, North-Western Journal of Zoology и PeerJ

5. Истраживачко интересовање
Мој научни рад обухвата истраживања у области еволуционе и конзервационе биологије, као и у области херпетологије – проучавање морфолошких и екофизиолошких карактеристика гмизаваца.