Алекса Рончевић

Алекса Рончевић је студент докторских студија Биолошког факултета Универзитета у Београду. Мастер тезу под називом: „Морфолошко варирање и флуктуирајућа асиметрија облика код лабораторијских линија пасуљевог жишка гајених на различитим биљкама домаћинима“, одбранио је 2021. године. У периоду од 2018-2021. године био је добитник стипендије за изузетно надарене студенте Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Од 2021. године запослен je у истраживачком звању на Одељењу за генетичка истраживања, Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Института од националног значаја за Републику Србију. Његова примарна интересовања тичу се популационе генетике и урбане еволуционе биологије. Похађао је 2023. године радионицу под називом: „Problems and Obstacles in Geometric Morphometrics 2“. Тренутно се бави ефектима урбанизације на популације жутогрлог шумског миша Apodemus flavicollis.