др Горана Стаменковић

Нивои образовања:
2000. одбрањена докторска теза, смер Молекуларна биологија и биохемија, Биолошки факултет, Универзитет у Београду, урађена у у Лабораторији за радиобиологију и молекуларну генетику, Институту за нуклеарне науке “Винча”
Наслов докторске тезе: “Генотипизација вируса хепатитиса типа Ц – нови приступи у молекуларној епидемиологији”
1990. одбрањена магистарска теза, смер Молекуларна биологија и биохемија, Биолошки факултет, Универзитет у Београду, урађена на Одељењу за генетичка истраживања, у Институту за биолошка истраживања “Синиша Станковић”
1985. дипломирала на смеру Молекуларна биологија и физиологија, Биолошки факултет, Универзитет у Београду,

Истраживачка интересовања:
• детекција, кватификација и генотипизацију вируса
• варијабилност генома вируса, филогенија, природна селекција
• примена молекуларне генетике у еколошким истраживањима и конзервационој биологији
• молекуларна епидемиологија вируса
• вируси у настајању, вируси који изазивају зоонозе

Претходна радна искуства:
2007. до сада, Одељење за генетичка истраживања, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Универзитет у Београду, Институт од националног значаја за Републику Србију
1993. до 2007. Лабораторија за радиобиологију и молекуларну генетику, Институт за нуклеарне науке “Винча”
1988. до 1992. Институт за генетички инжењеринг и биотехнологију, Универзитет у Сарајеву, БиХ
1985. до 1988. стипендиста МНТР, на Одељењу за генетичка истраживања, Лабораторија за популациону генетику, Институт за биолошка истраживања “Синиша Станковић”
Ментор, ко-ментор или члан комисије у 11 дипломских, мастер и докторских теза
2016 до сада, предавач на предмету: „Биоинформатика, филогенетска анализа и еволутивна генетика патогена“ докторске академске студије Медицинског факултета, Универзитета у Београду

Студијски боравци у иностранству:
2010 до 2011. Руководилац билатералног пројекта између Србије и Француске: „Биохемијска и структурна карактеризација Shadoo протеина и његова интеракција са прионом“
2015. до 2017. Учесник билатералног пројекта између Србије и Кине: „Молекуларно испитивање потенцијално зоонотских вируса чији су домаћини сисари и артроподе“

Награде, признања, пројекти.
2003. Награда за пројекат: "Музеј под ведрим небом", аутор Др Горана Стаменковић, “Conservation and Environmental Grants”
Чланства у научним друштвима: Друштво генетичара Србије