др Милан Миљевић

Милан је научни сарадник чији је примарни фокус у областима паразитологије, молекуларне екологије и зооноза, са посебним нагласком на ехинококозу. Његова професионална каријера почела је 2014. године у Националној референтној лабораторији за беснило, Пастеровом институту у Новом Саду. Од 2019. године, Милан ради у Институту за биолошка истраживања "Синиша Станковић", Националном институту Републике Србије, у Београду. У септембру 2020. године, Милан је одбранио своју докторску дисертацију под насловом "Екологија и значај лисце (Vulpes vulpes L.) и шакала (Canis aureus L.) као природних резервоара мултилокуларне ехинококозе и других интестиналних зооноза са подручја Војводине" на Департману за биологију и екологију, Природно-математичком факултету у Новом Саду, Србија, стекавши титулу доктор еколошких наука. Милан је био укључен у два пројекта финансирана од стране Владе Аутономне Покрајине Војводине и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Као добитник стипендије за истраживачку посету у оквиру програма "IT makes S(ci)ENSE” 2022. године, стручно се усавршавао у ANSES-у, Националној референтној лабораторији за Echinococcus spp., Лабораторији за беснило и дивље животиње у Нансију, Француска. Активан је члан Српског паразитолошког друштва и Удружења Једно здравље Србије. Такође је више пута допринео промоцији науке путем различитих медија.