др Марија Танасковић

● Датум и место рођења: 28.04.1982., Београд
● Област истраживања: популациона, конзервациона и квантитативна генетика

Образовање:
Дрокторат из биолошких наука (2009-2016), Биолошки факултет Универзитета у Београду
Еквивалент мастер наука из биологије (2001-2007), Биолошки факултет Универзитета у Београду.

Историја запослења:
о 2011-2015: Биолошки факултет Универзитета у Београду.
о 2015-данас: Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду

Одабрани пројекти:
о „Динамика генофонда, генетичка и фенотипска варијабилност популација у промењивим условима средине“, основно истраживање ОИ173012, финансиран од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, 2019, Учесник пројекта.
о „TEMEGENS - The effect of increased concentration of heavy metals in the environment on genetic structure and adaptive processes in natural populations of organisms“ (уговор бр. 03-2019), стратешки пројекат Српске академије наука и уметности, 2019 – 2020, Учесник пројекта.
о „Еколошка и генетичка истраживања популација Drosophila централног Балкана“ финансиран од стране Српске академије наука и уметности, 2018-2020, Учесник пројекта.
о “Honey bees of Serbia, wild vs. managed colonies through the eyes of population geneticists (SERBHIWE)“ финансираног у оквиру ПРОМИС позива Фонда за науку Републике Србије (No. 6066205), 2020-2022., Учесник пројекта.
о „EUROPEAN DROSOPHILA POPULATION GENOMICS“, финансираног од стране ESEB – Special Topics Network (STN), Учесник пројекта.

Међународна научна сарадња и мобилност
о DrosEU (http://droseu.net/genetic-of-populations-and-ecogenotoxicology-belgrade-drosophila-group/)

Вештине
о Искусан истраживач у лабораторијском и теренском раду, вешт научни комуникатор