др Татјана Савић

1994 магистар биолошких наука, Универзитет у Београду, Србија
1989 дипломирани биолог, Универзитет у Београду, Србија

Поље истраживања
Поље научно-истраживачког рада и интереса обухвата област популационе и еколошке генетике. Истраживања обухватају анализу ефеката различитих срединских утицаја на биологију, генетику и неуробиологију понашања бескичмењака. Апликативно поље истраживања усмерено је на генетичку токсикологију лековитих биљака.

Радно искуство
2017 научни саветник, Одељење за генетику популација и екогенотоксикологију, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ –  Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду
2012 виши научни сарадник, Одељење за генетику популација и екогенотоксикологију, Институт за биолошка истраживања„Синиша Станковић“, Београд, Србија
2010 - 2016 Руководилац Одељења за генетику популација и екогенотоксикологију, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Београд, Србија
2005 Истраживач сарадник, Одељење за генетику, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Београд, Србија
1994 Истраживач сарадник, Одељење за генетику, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Београд, Србија
1989 Истраживач приправник, Одељење за генетику, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Београд, Србија

Активности
Активан учесник у пројектима и билатералним споразумима о сарадњи Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије од 1989. године. Аутор и коаутор бројних публикација у престижним међународним часописима. Ментор дипломских и докторских радова и предавач на докторским студијама на Биолошком факултету Универзитета у Београду. Остварене су значајне активности у комисијама за научна и наставна звања. Учесник у реализацији више домаћих и међународних конференција. Члан више научних друштава. Добијена награда Министарства науке, технологије и заштите животне средине Републике Србије за успешна истраживања 2004. године. Као сарадник фирме „Алтамед“ доо, допринела истраживању ефикасне прераде органског отпада и проучавању биолошке активности матичног млеча. Учествовала 2007. године на конкурсу Министарства науке и заштите животне средине Србије за најбољу технолошку иновацију.