др Павле Ерић

Основне информације:
Датум и место рођења: 23.02.1992. Ваљево, Србија

Област истраживања: популациона и конзервациона генетика, експериментална еволуција, геномика

Образовање:
о 2016 – 2024: Докторске академске студије, Биолошки факултет, Универзитета Београду
- Програм: Биологија; Модул: Генетика
о 2015 – 2016: Мастер академске студије, Биолошки факултет, Универзитет у Београду
- Програм: Биологија; Модул: Примењена генетика
о 2011 – 2015: Основне академске студије, Биолошки факултет, Универзитет у Београду
- Програм: Биологија

Историја запослења:
о 2017-данас: Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Универзитет у Београду, Институт од националног значаја за Републику Србију

Одабрани пројекти:
о „Динамика генофонда, генетичка и фенотипска варијабилност популација, детерминисана променама животне средине“, ОИ173012, финансиран од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, 2017-2079.
о „The influence of increased concentration of heavy metals in the environment on the genetic structure and adaptive processes of natural populations of organisms (TEMEGENS)“, уговор број 03-2019, финансиран од стране Српске академије наука и уметности, 2019-2020.
о „Honey bees of Serbia, wild vs. managed colonies through the eyes of population geneticists (SERBHIWE)“, позив ПРОМИС уговор број 6066205, финансиран од стране Фонда за науку Републике Србије, 2020-2022.

Међународна научна сарадња и мобилност
о ДросЕУ (http://droseu.net/genetic-of-populations-and-ecogenotoxicology-belgrade-drosophila-group/)

Чланство у научним друштвима:
о Члан Друштва генетичара Србије, Ентомолошког друштва Србије, Европског друштва за еволуциону биологију (ЕСЕБ)