др Дијана Бован

Дијана Бован дипломирала је на Биолошком факултету Универзитета у Београду 2013. године и стекла звање дипломирани молекуларни биолог и физиолог. Докторске студије је уписала на Биолошком факултету Универзитета у Београду 2013. године, на модулу Молекуларна онкологија. Од јануара 2015. године запослена је у Одељењу за имунологију на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институту од националног значаја за Републику Србију. У септембру 2017. године изабрана је у звање истраживач сарадник. Докторску дисертацију под насловом „Молекулски меxанизми деловања антитуморског агенса из групе синтетских тубулизина, тубуги 1, на одабраним модел системима меланома“одбранила је у октобру 2020.године, а 2021. године добила награду „Станка Ромац“ за најбољу докторску дисертацију из области хумане молекуларне генетике или биомедицине . У фебруару 2021. године стиче звање научни сарадник. Дијана Бован је у оквиру пројекта билатералне научно-технолошке сарадње Републике Србије и Савезне Републике Немачке у три наврата (2015., 2016. и 2017. године) боравила по месец дана на Лајбниц институту за биљну биохемију у Халеу, и 25 дана 2018. год у Лајпцигу, Немачка у оквиру Еразмус + програма. Поред тога, била је учесник Националног пројекта (2019), билатералног пројекта са Кином (2018-2021), као и два пројекта спонзорисана од стране компаније Зептер Интернатионал за период (2019-2020 и 2020-2021). Тренутно је учесник на пројекту Фонда за науку Републике Србије из програма Призма (ADVANCED). Активан је члан Српског друштва истраживача рака (СДИР), Европског удружења за истраживање рака (EARC), Српског друштва за молекуларну биологију (МолБиоС), Клуба младих имунолога Србије (КМИС), Младих европске федерације имунолошких društava (yEFIS), Биохемијског друштва Србије (БДС). Њени истраживачки интереси су експериментална онкологија и имуноонкологија.