др Марија Мојић

Др Марија Мојић је докторирала 2013. године на Универзитету у Београду, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију. За своју докторску дисертацију је добила награду фондације „Горан Љубијанкић“ исте године. Од 2014. до 2019. године била је на постдокторском усавршавању у групи Проф. Хајакаве на Одсеку за патогену биохемију на Институту за природну медицину Универзитета у Тојами у Јапану. Тамо се њено истраживање фокусирало на дефинисање промена у маркерима активације CD8 Т ћелија у микросредини тумора током његове прогресије, као и променама у фенотипу туморских ћелија које су побегле од имунолошког надзора. Поред постдокторског усавршавања, Марија се такође стручно усавршавала у фармацеутској кући Новартис у Базелу, Швајцарска (2008), као и на Универзитету у Токију, Јапан (јул-септембар 2009). Од 2020. године је запослена на Одељењу за Имунологију, где истражује антитуморска својства и механизме деловања новосинтетисаних једињења. Вођа је радног пакета на пројекту ADVANCED Фонда за науку Републике Србије из програма Призма (2024-2027). Активна је чланица Српског биохемијског друштва, Федерације европских биохемијских друштава, Српског друштва за молекуларну биологију, Друштва имунолога Србије и Европске федерације имунолошких друштава.