Екатарина Михајловић

Екатарина Михајловић дипломирала је на Фармацеутском факултету Универзитета у Београду 2017. године и стекла звање магистар фармације. Експериментални део њене мастер тезе под називом „Механизам релаксације артеријског графта индуковане процијанидином Б2“ урађен је на Катедри за фармакологију. Након завршеног приправничког стажа у апотеци и положеног стручног испита, радила је у фармацеутској индустрији, као сарадник за развој производа на Институту за истраживање и развој, у компанији Галеника А.Д. и као стручни сарадник у STADA тиму координације паковања, у компанији Хемофарм А.Д. Докторске студије је уписала на Биолошком факултету Универзитета у Београду 2020. године, на модулу Ћелијска и молекуларна онкологија. У априлу 2021. године изабрана је у звање истраживач приправник, а од јула исте године запослена је на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институту од националног значаја за Републику Србију, у одељењу за имунологију. У децембру 2023. године изабрана је у звање истраживач сарадник. Тренутно је ангажована на два истраживачка пројекта: пројекат ADVANCED у склопу програма ПРИЗМА Фонда за науку Републике Србије и пројекат Немачке службе за академску размену (DAAD). Активан је члан Српског друштва истраживача рака (СДИР), Европског удружења за истраживање рака (EARC), Српског друштва за молекуларну биологију (МолБиоС), Клуба младих имунолога Србије (КМИС), Младих европске федерације имунолошких друштава (yEFIS), Српског друштва за имунологију, молекулску онкологију и регенеративну медицину (СДИОР), Биохемијског друштва Србије (БДС) и Европске федерације биохемијских друштава (FEBS). Њени истраживачки интереси су експериментална онкологија, имуноонкологија, онкофармакологија и експериментални терапеутици.