Љиљана Радовановић

Moje име је Љиљана Радовановић, тренутно радим као истраживач сарадник на Одељењу за Неуробиологију, Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Института од националног значаја за Републику Србију, Универзитета у Београду. Основне академске студије завршила 2017. године. на Биолошком факултету – Универзитета у Београду, студијски програм Молекуларна биологија и физиологија и стекла стручно звање дипломирани биолог. На истом факултету 2018/2019.године, у оквиру модула Неуробиологија, завршила сам и мастер академске студије и стекла звање мастер биолог. Тренутно сам студент докторских академских студија на модулу Неурофизиологије: од ћелије до понашања. Запослена сам на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ од 01.јуна 2019.године као истраживач приправник, а од 03. фебруара 2022. сам у звању истраживач сарадник. Тренутно сам у завршној фази писања докторске дисертације. Моја истраживачко интересовање је фокусирано на проучавање немоторичких симптома Паркинсонове болести као што су поремећаји спавања (посебно локално хипокампално спавање) и меморијских функција у различитим пацовским моделима Паркинсонове болести, са посебним интересом ка улози и значају ГАБА неуротрансмисије и синаптичке реорганизације у хипокампусу и ретикуло-таламичком једру.