др Милица Потребић

Милица Потребић је студент продужене године докторских академских студија на Биолошком факултету, Универзитета у Београду (УБ), Биологија, Анимална и хумана физиологија. Основне студије на Биолошком факултету УБ, модул Биологија уписала је 2012. године, а завршила у септембру 2016. године, где исте године уписује мастер академске студије, модул Зоологија које завршава 2017. године са просечном укупном оценом 9,66. Докторске академске студије уписује 2017. године и по позиву талентованим младим истраживачима – студентима докторских академских студија за укључивање у научноистраживачки рад у акредитованим научноистраживачким организацијама од стране Министарства науке, технолошког развоја и иновација запошљава се на Институту за Биолошка истраживања „Синиша Станковићˮ, Институт од националног значаја за Републику Србију, на Одељењу за неуробиологију где тренутно ради као истраживач сарадник и завршава израду своје докторске дисертације под називом: „Утицај социјалне изолације на емотивне реакције, психомоторну активност и антиоксидативни статус периферних органа перипубертетских пацоваˮ. Фокус њеног истраживања јесте утицај психосоцијалног стреса на адолесцентне глодаре, кроз детаљну опсервацију понашања животиња са акцентом на социјално понашање (социјалну когницију и мотивацију), али и развој различитих афективних обољења у недостатку адекватних социјалних стимулуса током развоја социјалних организама. Активни је члан је Друштва за неуронауке Србије, Српског друштва за молекуларну биологију и Федерације европских друштва за неуронауке (енгл. Federation of European Neuroscience Societies).