Нејла Адемовић

Нејла Адемовић је основне и мастер академске студије завршила на Државном универзитету у Новом Пазару, на департману за Биомедицинске науке, студијски програм Биологија. Основне студије су завршиле 2018. године, а мастер академске студије модул Биомедицина и модул Професор биологије је завршила 2019. године. 2019. године уписује докторске студије на Биолошком факултету Универзитета у Београду на модулу Молекуларна биологија еукариота. Радила је као асистент/демонстратор на Државном универзитету у Новом Пазару у летњем семестару 2018/19.године. Тренутно је запослен на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, у звању истраживач сарадник од 2022. године, где ради истраживања за своју докторску дисертацију, истраживања су усмерена на проучавање канцера мозга. Члан је Српског друштва за молекуларну биологију, Српског друштва истраживача рака и Европског друштва истраживача рака (European Association for Cancer Research). Научно-истраживачки рад је усмерен на истраживање малигних тумора мозга, Глиобластома и Астроцитома, најинавазивнијих и најагресивнијих малигних тумора мозга које карактерише лоша прогноза и лоше преживљавање. Истраживање је усмерено на идентификацију нових, раније непознатих генетских промена у генима које могу да играју потенцијалну улогу у прогресији и промоцији малигних тумора мозга, како би допринели бољем разумевању молекуларних механизама настанка и прогресије Глиобластома и Астроцитома и евентуалном развоју нових терапијских протокола. Такође, учествује у истраживањима тумора дојке, истраживања на троструко негативним туморима дојке (ТНБЦ), усмерена на идентификацију мутација у генима који су укључени у молекуларне путеве који воде у канцерогенезу дојке.