Олга Дубљевић

Олга Дубљевић је истраживач сарадник на Одељењу за неуробиологију, Института за биолошка истраживања “Синиша Станковић”- Института од националног значаја за Републику Србију. Тема докторске дисертације коју под менторством научног саветника др Весне Пешић спроводи у Лабораторији за молекуларну неуробиологију и понашање прихваћена је од стране Наставно-научног већа Биолошког факултета под називом: „Идентификација и карактеризација ендофенотипа релевантног за поремећај пажње са хиперактивношћу у А53Т трансгеном мишјем моделу Паркинсонове болести“. У свом досадашњем раду бавила се испитивањем когнитивних, бихевиоралних, неурофизиолошких и неуроимунских промена у различитим условима патологије, здравља и развоја применом еклектичких метода на различитим животињским моделима, али и људским испитаницима. Докторске студије је уписала 2020. године у оквиру подмодула Транслациона истраживања у неуробиологији и биомедцини на Одељењу за молекуларну биологију, Биолошког факултета, Универзитета у Београду. Основне и мастер студије завршила је на Одељењу за психологију, Филозофског факултета, Универзитета у Београду. Приправнички стаж у статусу неуропсихолога је обавила на Клиници за Неуробиологију, Клиничког центра Србије. Активни члан је Друштва за неуронауке Србије (ДНС), Федерације европских друштва за неуронауке (FENS), Српског биолошког друштва (СБС) и Интернационалног друштва за унапређивање истраживања и третмана у области Алцхајемерове болести под покровитељством Светске Алцхајмерове асоцијације (ISTAART).