Дуња Димитријевић

Дуња Димитријевић рођена је 29. 09. 1999. године у Чачку. Основну школу и гимназију завршила је у Ивањици. Основне академске студије на Биолошком факултету Универзитета у Београду уписује 2018. године на модулу Молекуларна биологија и физиологија и исти завршава 2022.године. Исте године уписује Мaстер академске студије на модулу Неуробиологија и завршава их 2023. одбраном своје мастер тезе израђене у лабораторији за неуробиологији Катедре за општу физиологију и биофизику Биолошког факултета под називом ,,Ефекти понављаног третмана декстаметазоном на ADP-зависни и аденозински сигнални систем у аудиторном делу можданог стабла C57BL/6 миша током развића“. Исте године уписује Докторске академске студије на Биолошком факултету на модулу ,,Транслациона истраживања у неуробиологији и биомедицини'', док експериментални део своје докторске дисертације израђује на Институту за биолошка истраживања ,,Синиша Станковић'' у лабораторији за неурохемију Одељења за неуробиологију. На истом институту је 31.10.2023. изабрана у звање истраживач приправник.