Анастасија Малешевић

Анастасија Малешевић је рођена у Ужицу, основну и средњу школу је завршила у Сребреници. Биолошки факултет Универзитета у Београду уписла је 2016. године на студијском програму Биологија где је стекла звање дипломирани биолог 2020. године. Даље школовање је наставила 2020. године у истој матичној установи на студијском програму Биологија, модул Биологија микроорганизама и стекла звање Мастер биолог 2021. године. По завршетку мастер студија, исте године уписује докторске студије на студијском програму Молекуларна биологија и физиологија, модул Имунобиологија на Биолошком факултету, Универзитета у Београду. Запослена је на Институту за биолошка истраживања “Синиша Станковић”- Институту од националног значаја за Републику Србију од 2021. године.

Научно истраживачки рад Анастасије Малешевић обухвата испитивање имунотоксичних ефеката ксенобиотика на лабораторијским животињама и ћелијским линијама. Истраживања подразумевају испитивање локалних и системских имунских реакција након деловања ксенобиотика, као и реакције контактне преосетљивости. Део истраживања обухвата и испитивање бактеријске микробиоте коже након деловања срединских загађивача у циљу разумевања њиховог ефекта на хомеостазу бактеријске заједнице у овом органу.

Члан је Српског биолошког друштва и Клуба младих имунолога Србије.