Димитрије Секулић

Рођен је 1993. године у Крушевцу, где је завршио основну школу и гимназију. Дипломирао је 2016. године на Биолошком факултету Универзитета у Београду, на модулу Екологија. Исте године уписао је мастер академске студије на модулу Заштита животне средине на Биолошком факултету Универзитета у Београду, а 2017. године одбранио је мастер рад под називом “Моделовање просторне дистрибуције буково-јелових шума (подсвеза Abieti-Fagenion moesiacae) у Србији”. Докторске академске студије уписао је 2017. године на модулу Екологија биљака и фитогеографија Биолошког факултета Универзитета у Београду. У периоду од 2017. до 2019. године био је ангажован као сарадник у настави на Катедри за екологију и географију биљака. Од децембра 2019. године запослен је у Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду, у Одељењу за екологију. У новембру 2022. изабран је у звање истраживач сарадник. Током свог истраживачког рада учествовао је у реализацији 8 научних пројеката, од којих су два пројекта основних истраживања финансирана од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја и 6 пројеката примењених истраживања. Бави се истраживањима у области екологије вегетације, фитоценологије и заштите биодиверзитета. Активно се служи енглеским и италијанским језиком. Члан је Српског биолошког друштва.