др Вељко Перовић

Вељко Перовић је рођен 10. октобра 1973. године у Београду, где је завршио основну и средњу школу и Пољопривредни факултет (Универзитет у Београду). Докторску тезу „Процена потенцијалне ерозије земљишта применом USLЕ и PЕSЕRА модела на подручју слива акумулације Првонек“ одбранио је 2015. године на Шумарском факултету (Универзитет у Београду), под менторством др Ратка Кадовића. Од 2004. године радио је у Институту за земљиште у Београду, а од 2017. године ради у Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“. Вељко Перовић је аутор више чланака у рецензираним часописима и учествовао у више домаћих и међународних научних пројеката. Његова истраживачка интересовања су првенствено у области деградације земљишта.