др Дејан Стојковић

Др Дејан Стојковић, рођен 6. маја 1986. године у Врању, Србија, је виши научни сарадник на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију (ИБИСС), Универзитета у Београду. Др Стојковић је реномирани и светски признати стручњак у областима биолошке активности природних производа, етнофармакологије и хемије природних производа. Његово истраживање се фокусира на идентификацију биолошке активности и етнофармаколошкoj употребi природних производа, посебно оних са терапеутским потенцијалом.

Др Стојковић се може похвалити плодном истраживачком каријером о којој сведочи 114 публикација у часописима и импресивним бројем цитата од 4256 на Google Scholar-у. Висок h-индекс др Стојковића од 31 у SCOPUS-у одражава његов значајан утицај у научној заједници. Др Стојковић има кључну улогу као руководилац лабораторије за ћелијску културу у оквиру Одељења за физиологију биљака (ИБИСС). Његова међународна сарадња се протеже на институције у Португалу, Грчкој и Турској, уз значајне посете Португалу, Француској, Кини и Холандији, показују посвећеност глобалном колаборативном истраживању. Као главни истраживач три пројекта, др Стојковић показује снажне вештине лидерства и управљања пројектима. Његова посвећеност менторству млађих истраживача је евидентна у руковођењу актуелним докторандима, показујући своју преданост неговању следеће генерације научника. Као рецензент за престижне часописе, активно доприноси одржавању квалитета научних публикација. Ангажован је као уредник у научним часописима (Frontiers in Pharmacology и Heliyon).