др Душица Ћалић

Др Душица Ћалић, као научни саветник је запослена у Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић” у Београду, Србија. Она има дугогодишње искуство у области физиологије биљака, биљне биотехнологије, биљне генетике, молекуларне биологије биљака, генетског инжењеринга, биотичког и абиотског одговора на stress. Њено учешће у основним и примењеним научним истраживачким пројектима, 46 рецензирана рада у еминентним међународним научним часописима, 2 поглавља у књигама, преко 150 излагања на различитим међународним и домаћим конференцијама, рецензије научних радова у међународним научним часописима, као и Међународни курс "Молекуларни и биотехнолошки аспекти сексуалне репродукције у вишим биљкама" на Пољопривредном институту Мартонвасар, Мађарске академије наука (1998) финансиран од УНЕСЦО, практични курс "Проточне цитометрије“ на Институту за оплемењивање грожђа, Гајзенхајм, Немачка (2005) организован и подржан од стране ЦОСТ, континуирана сарадњом са Биотехничким факултетом у Љубљани, Словенија, афирмише је као компетентног истраживача.

Такође, има искуство у вођењу пројеката Европске сарадње у науци и технологији (ЕУ ЦОСТ Акције, Брисел-Белгија). Радила је са многим студентима и волонтерима на Одељењу за физиологију биљака IBISS-a (ментор 2 магистарска и 2 докторска рада), ментор 3 средњошколца који су освојили прва места на државном такмичењу из биологије.

Она је члан КТТ тима за трансфер знања и технологије на ИБИСС-у.