др Јована Петровић

Др Јована Петровић је рођена 03. марта 1985. Године у Земуну, Република Србија. Након завршених основних студија на Биолошком факултету, Универзитета у Београду, уписала је докторске академске студије које је завршила 2018. године. На Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Институту од националног значаја за Републику Србију, Универзитета у Београду је запослена од 01.06.2009. године. Током научно истраживачке каријере, др Петровић је учествовала у реализацији 48 библиографских јединица, што указује на њену високу ангажованост у различитим областима научно истраживачког рада. Према SCOPUS бази података, вредност h индекса је 20. Радови др Петровић су цитирани 1,135 пута у 1,047 документа, што указује на актуелност истраживања којима се бави. Поред учешћа у реализацији научно истраживачке делатности, др Петровић је учествовала у реализацији пројеката: (1) „Таксономска, биохемијска и молекуларна истраживања гљива и биолошки активних супстанци“, (2) „Карактеризација и примена метаболита гљива и утврђивање потенцијала нових биофунгицида“, (3) „Функционална храна 21. века – природни производи из перспективе научника, „Функционални производи на бази протеина козјег млека и биоактивних једињења екстрахованих из комине грожђа и јестивих печурака“, (5) „Chicory as a multipurpose crop for dietary fibre and medicinal terpenes”, (6) „New lectins for glycan analysis with diagnostic, biomedicine and biotechnological applications“, (7) „Потрага за новим изворима биолошки активних једињења: Студија на речном сунђеру Ephydatia fluviatilis из Србије“, (8) „Биоконтрола фитопатогених гљива природним производима пореклом из суптропских биљака реда Rosales“, (9) „Развој нових ферментисаних производа обогаћених екстрактима биљака и гљива“, док је као руководилац била ангажована на пројектима (10) „Повећана оптичка чистоћа природних монотерпеноида као могуће средство за побољшање њихове биолошке активности“, (11) “Identification of Medicinal/Aromatic Plants properties and improving quality, nutritive value and storability of fresh and dry products to support SME competitiveness“ и (12) Доказа концепта „IBISSPolyCURE“. Др Јована Петровић има искуства у пословима администратора пројеката, као рецензент у реномираним часописима и образовању младих кадрова.