Младен Рајаковић

Младен Рајаковић рођен је 10. јула 1996. године у Шапцу, Србија. Као ученик генерације завршио је Средњу пољопривредну школу у Шапцу 2015. године. Младен је потом стекао високо образовање и дипломирао биохемију на Природно-математичком факултету у Новом Саду 2020. године, одбранивши дипломски рад под називом „Синтеза заштићеног Ц-нуклеозида са трифлуороацетамидном функцијом и НМР проучавањем интрамолекуларне водоничне везе." Младен је 2021. године успешно одбранио мастер рад под називом „Синтеза и антипролиферативно деловање монометилдефенилованих аналога гониофуфурона“, стекавши звање мастер биохемичар. Свој академски пут наставио је уписавши се на докторске студије хемије на Хемијском факултету Универзитета у Београду, школске 2022/23. Младеново професионално искуство обухвата рад као аналитичар података у фирми PLANet Systems Group од 2021. до 2022. године. Од децембра 2022. године запослен је као млађи научни сарадник на Одељењу за физиологију биљака на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Институт од националног значаја за Републику Србију. Младенова истраживачка интересовања обухватају инструменталну анализу органских једињења, обраду аналитичких података и хемију хране. Активно је учествовао на разним конференцијама и програмима као што су “XXII Congress of European Food Chemistry“, “PANDA Training program“, “4th Annual PANDA Conference“, “International Conference on Biochemical Engineering and Biotechnology for Young Scientists“ и Фестивал науке 2023. Младен је такође и члан Српског биохемијског друштва и Клуба младих хемичара Србије.