др Милена Влаховић

2009 – Доктор биолошких наука, Биолошки факултет, Универзитет у Београду
2003 – Магистар биолошких наука, Биолошки факултет, Универзитет у Београду
1999 – Дипломирани молекуларни биолог и физиолог, Биолошки факултет, Универзитет у Београду

2019 – Научни саветник, Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић", Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду
2015 – Виши научни сарадник, Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић", Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду
2009 – Научни сарадник, Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић", Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду

Област научног рада др Милене Влаховић обухвата утицај хемијских (метали, полициклични ароматични угљоводоници) и физичких стресора (магнетно поље, температура) на различите стрес-протективне системе економски значајних фитофагних инсеката. Бави се проучавањем физиологије инсеката, генотоксичношћу, механизмима адаптација и фенотипском пластичношћу, начинима детоксификације ксенобиотика, екотоксикологијом, загађењем животне средине, проценом ризика и детекцијом нових биомаркера применљивих у мониторингу животне средине. Од 2000. године је запослена у Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић". Учествовала је на многим пројектима везаним за утицај стресора на различите врсте инсеката (финансирано од стране Министарства за науку Републике Србије), као и улоге инсеката у биотрансформацији органског и пластичног отпада и њиховој потенцијалној улози у исхрани (United Nations Development Programme). Члан је Српског биолошког друштва, Ентомолошког друштва Србије, Удружења токсиколога Србије European Toxicologists & European Societies of Toxicology (EUROTOX) и International Union of Toxicology (IUTOX), рецензент иностраних пројеката и радова у водећим научним часописима. Учествовала је у руковођењу и изради докторских теза. Аутор је преко 100 научних публикација.